Oprócz tego, trzeba dodać ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym
:Prefabrykowane dachy cieszą się coraz większym powodzeniem. Czym różnią się od tradycyjnych konstrukcji dachowych, jak wygląda ich montaż i dlaczego warto zdecydować się na taki dach?
Drewniany szkielet, czyli tzw. więźba, jest podstawą całego dachu. Jest on nie tylko stelażem podtrzymującym pokrycie dachowe, ale ma też inna, ważną funkcję – przenosi obciążenia samego dachu czy np. leżącego na nim śniegu, na ściany nośne budynku.
Tradycyjna więźba dachowa wykonywana jest z litych elementów drewnianych przez ekipę cieśli pracujących na miejscu budowy. Jest to dość żmudny proces, który może trwać nawet do kilku tygodni.
Alternatywą są dachy prefabrykowane. Więźbę dachową wykonuje się w tym przypadku w fabryce, przy pomocy nowoczesnych, sterowanych cyfrowo maszyn, które zapewniają precyzję wykonania. Gotowe moduły przywozi się na plac budowy, gdzie można je szybko i sprawnie zamontować.
Największą zaletą prefabrykowanych dachów jest szybkość i prostota montażu, a także względy ekonomiczne. Połączenie gotowych elementów przygotowanych w fabryce czasem możliwe jest już w 1-2 dni. To znacząco zmniejsza koszty pracy ekipy budowlanej. Również ilość drewna wykorzystana do wyprodukowania takiego dachu jest zazwyczaj mniejsza niż przy tradycyjnej więźbie.
Więźba prefabrykowana, to również gwarancja najwyższej precyzji w kwestii wymiarów i połączeń poszczególnych elementów. Z przygotowanych w fabryce wiązarów można tworzyć konstrukcje o nietypowych kształtach. Dolny pas prefabrykowanego wiązara dachowego może też służyć jako konstrukcja stropu, dzięki czemu można wyeliminować ciężkie i kosztowne stropy żelbetowe.
Dachy prefabrykowane wykonuje się z suszonego i struganego drewna KVH lub klejonego drewna BSH. Do łączenia drewnianych elementów służą płytki kolczaste. Są to elementy z blachy stalowej z kolcami o długości od 8 do 20 mm. Za pomocą prasy wciska się je w drewniane części konstrukcji, łącząc ze sobą wszystkie elementy w sposób solidny i trwały.
Powstałe w ten sposób wiązary są dopasowane swoim kształtem do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Po przewiezieniu ich na budowę ekipa w łatwy i szybki sposób łączy ze sobą poszczególne elementy za pomocą płytek kolczastych, tworząc konstrukcję całego dachu. Szczegółową ofertę można znaleźć na naszej stronie.