Oprócz tego, trzeba dodać ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym : Czy warto inwestować w zabezpieczenie więźby dachowej? | Wiązary Dachowe | Konstrukcje Drewniane | Płytki Kolczaste | Dachy Prefabrykowane
Na czym polega technologia obróbki CNC i jakie znajduje zastosowania w produkcji dachów?
Sierpień 4, 2020
Więźba dachowa – co to jest i jak ją wybrać?
Wrzesień 21, 2020

Czy warto inwestować w zabezpieczenie więźby dachowej?

Drewniane więźby dachowe są używane w budownictwie od bardzo dawna. Mają doskonałą wydajność i są łatwe w obsłudze. O środki do obróbki krokwi należy zadbać na długo przed rozpoczęciem montażu ramy dachu.

Zabezpiecz drewno

Fakt, że drewno jest podatne na rozkład, jest dobrze znany. Występujące w nim mikroorganizmy niszczą włókna, w wyniku czego materiał traci swoje cechy jakościowe. O wytrzymałości krokwi decyduje również rodzaj drewna. Do budowy konstrukcji dachowej w większości przypadków używa się drewna iglastego, które dzięki dużej zawartości żywicy, która jednak łatwo ulega zapaleniu. Aby dokonać rzeczywistej oceny negatywnych czynników, które mogą niekorzystnie wpłynąć na konstrukcję dachu, wymagana jest analiza właściwości danego regionu. W klimatach o dużej wilgotności głównym zagrożeniem jest możliwość gnicia elementów drewnianych. W przypadku gorącego klimatu pierwszą rzeczą do przemyślenia jest ochrona konstrukcji przed ogniem.

Ochrona w zależności od gatunku drewna

Różne gatunki drzew różnią się stopniem podatności na próchnicę. Stosowanie specjalnych preparatów może chronić zarówno przed grzybem, jak i pleśnią. Ten problem należy rozwiązać z wyprzedzeniem, ponieważ nie można dwukrotnie namoczyć materiału: najpierw związkiem antyseptycznym, a następnie związkiem przeciwogniowym, aby chronić go przed płomieniami. Ta kwestia jest również zależna od cech klimatu. Impregnacja powinna być główną kompozycją, która wnika głęboko we włókno drzewne. Następnie przeprowadza się powlekanie dodatkową kompozycją. Możesz kupić drewno w już przetworzonej formie, ale w większości przypadków jest ono nadal cięte bezpośrednio na miejscu, więc wymagana jest impregnacja nowych kawałków.

Środki przeciw ogniowe

W tej grupie znajdują się substancje z pierwszej i drugiej grupy skuteczności. Dostępne są następujące materiały ognioodporne: Impregnaty to roztwory soli. Lakiery stosuje się, gdy konieczne jest zachowanie pięknego naturalnego usłojenia drewna. Farby – po nałożeniu na powierzchni tworzy się nieprzezroczysty cienki film. Należy pamiętać, że impregnaty zmniejszające palność można stosować zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i otwartych. W przypadku impregnacji należy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących ilości roztworu i sposobu jego aplikacji. Uniwersalne środki oferowane konsumentom nie mogą zapewnić odpowiedniej ochrony krokwi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *